7/24 Whatsapp : 0538 433 0064 Online Canlı Destek

Paykasamı Paypalmı

Paykasamı Paypalmı

Paypalın ülkemizden çekilmesiyle birlikte alternatif güvenli ödeme olan paykasa kullanılmaya başlandı.

Paykasamı Paypalmı

Paykasamı Paypalmı. İnternet aracılığı ile online ödeme yapılabilmesini sağlayan bir sistem olan Paypal, birçok farklı ülkede kullanılabilmektedir. Bu işlem için e-mail aracılığı ile farklı tutarlarda para gönderilmesi sağlanmaktadır. Birçok farklı para birimi ile de işlem yapılması mümkündür. Paykasa ise ön ödemeli sanal bir karttır. Paykasa bayisi olan İnternet sitelerinden elde edilerek kullanılabilir. Paykasa mı Paypal mı diye sorulan soruya değişik açılardan cevap verilebilir. Öncelikle bilinmelidir ki internet ortamında kullanılan ödeme aracından istenen en önemli husus güvenliktir. Bu nedenle Paykasa kullanımı çok daha iyi bir tercih olarak görülebilir. Gerek alımı sırasında gerekse kullanımı sırasında kişiye ait hiçbir veriye ihtiyaç olmadan kullanımı mümkün olmaktadır. Bununla birlikte kim tarafından kullandığının bilinmesi dahi söz konusu değildir.

İnternet sitesinden çok farklı tutarlara sahip kartlardan da istenileni almak mümkündür. Bu hususta kişiye limitini kendisinin belirleme fırsatını sunmaktadır. Euro para birimine ait 10 Euro, 25 Euro, 50 Euro, 75 Euro, 100 Euro gibi farklı tutarlara sahip Paykasa kartlardan istenilen alınabilmektedir. Ayrıca herhangi bir sebepten dolayı da ek ücret ödemesi de istenmemektedir. Paypal ile karşılaştırıldığında çok daha güvenli olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Paykasa mı paypal mı tercihinde bir başka önemli husus da kullanımıdır. Paykasa kart alım işleminde ücretin ödenmesinden sonra 16 haneden oluşan pin kodu verilmektedir.

Kartın içinde bulunan tutar bitene kadar sadece bu şifre ile alışveriş yapılabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir kişisel veriye ya da hesap bilgisine ihtiyaç olmamaktadır. Bunun yanı sıra birçok farklı internet sitesinde alışveriş yapılabilme imkânının da olması bir başka önemli husustur. Kartın içinde bulunan tutarın tüketilmesi durumunda ise kart şifresi kullanımdan çıkmaktadır. Ön ödemeli bir sisteme sahip olması da borçlanmaya gidilmesini engellemektedir. Paykasa mı paypal mı sorusuna bu şekilde kesin bir cevap verilebilir.