7/24 Whatsapp : 0538 433 0064 Online Canlı Destek

Paypal Neden Türkiye’den Çekildi

Paypal Neden Türkiye'den Çekildi?

Paypalın neden Türkiye’de çekildiğini merak edenlere bu sayfamızda yayınladığımız içerik umarım yardımcı ve açıklayıcı olmuştur.

Paypal Neden Türkiye'den Çekildi?

İnternet üzerinden online ödeme sistemleri içerisinde en önemli konumlardan birine sahip olan ve de ödeme konusunda son derece kullanışlı ve pratik bir sistem olarak bilinen paypal neden Türkiye’den çekildi Sorusunun yanıtını bu yazımızdan öğrenebileceksiniz. Belli bir zaman önce paypal belli nedenlerden dolayı artık ülkemizde var olan faaliyetlerini durdurduğunu açıklayarak, kişilere bilgi verdi. Ancak bunun nedeni çoğu kişi tarafından halen merak konusu haline gelmiş durumda.

Her ne kakar şirket, ülkemizden geri çekilme nedeni olarak, Banka Düzenleme ne Denetleme Kurumu ile yaptıkları lisans sözleşmesinin reddedilmesi olarak gösterse de aslında olayın arkasında yatmakta olan neden farklıdır.  Peki paypal neden Türkiye’den çekildi gibi sorulan bir sorunun en temel cevabı ise, ülkemizde para gönderme işlemleri ve kişisel olan bilgiler ile ilgili pek çok yeni kararlar verilmiştir. Bu kararlardan paypalı en çok ilgilendireni ise, işlem geçekleştirmekte olan müşterilerin bilgilerini Türk serverler üzerinden yapılmasıydı. Ancak paypal bunu kabul etme taraftarı olmadı. Ve ülkemizin koyduğu kurallara uymamakla birlikte, vergi ödemeyi de kabul etmedi. Ancak bilinmesi gereken bir konu var ki o da bu kuralların bütün Avrupa ülkelerinde de mecburi olarak uyulması gerektiği idi.

Tüm bu yaşanan gelişmelerin neticesinde de paypal firmasının yapmış olduğu bu adımlar dolayısı ile Türkiye’de haklı olarak, paypalın lisans talebini geri çevirdi. Bunun sonucunda da paypal Türkiye’den neden çekildi sorusunun yanıtı ortaya çıkmaktadır. Türkiye lisansı geri çevirince, paypal ülkemizden geri çekilme kararı yani artık burada faaliyetlerini sürdürmeme kararını verdiklerini açıkladı. Türkiye’nin yaptığı bu kararlı tutum sonrasında ise, paypalın tekrardan faaliyet yapabilmek amacı ile gerekli izinlerin alınması ve de gerekli adımların atılması yönünde faaliyetlere giriştiği bildirildi.